,
X
zapisz się!

Zapisz się na newslettera gdzie dostaniesz od nas darmowe porady, o których nie zawsze piszę tutaj.

Ponad to dostaniesz jako jedna z pierwszych osób wiedzę, którą będę się dzielił za jakiś czas na blogu.Jak tworzyć dobre relacje międzyludzkie?

Nigdy nie miałem setki znajomych. Znacznie bardziej wolałem mieć obok siebie kilka osób, które są dla mnie na tyle ważne ze nie będzie mi obojętne jeśli w ich życiu będzie działo się cos złego.  

 

Chociaż zawsze gdzieś z tyłu mojej głowy było pytanie jak oni to robią, że mają tyle znajomych. Teraz już z tego wyrosłem i wiem, że tak naprawdę nie o to chodzi, żeby mieś wielu przyjaciół wokół siebie.  Znacznie lepsze są relacje gdzie nie oczekujemy niczego w zamian. 


Czytaj dalej→


Jak osiągnąć zbyt ambitne cele?

Stawianie sobie celów jest sprawą indywidualną. Jedni je stawiają i mówią sobie, że kiedyś je zrealizują. Po czym siadają do komputera i włączają kolejny odcinek serialu. 
Drudzy wyznaczają sobie cele tak ambitne, że sama myśl o osiągnięciu czegoś takiego, ich przeraża. Zabierają się oni tak długo do zrobienia pierwszego kroku, że zapominają jaki był ich cel. Dlatego oni też siadają do komputera i włączają ulubiony odcinek serialu.
Gdzie będzie to wyważenie, między zbyt ambitnym, a zbyt nudnym celem. Pewnie po środku - stwierdzi jakiś ścisły umysł, który to czyta. Pewnie ma rację, jak to, że nie ma zbyt ambitnych celów, są tylko ludzie nie przygotowani mentalnie na te duże cele. 

 


Czytaj dalej→


Sprzedawaj emocjami.

Miałeś kiedyś tak, że coś bardzo Ci się podobało i musiałeś to mieć? Sądziłeś, że będziesz cały czas z tego korzystał, a teraz stoi to gdzieś w kącie nie używane. Zwykle przypominasz sobie o tej rzeczy  kiedy zbliża się czas porządków przed świętami. Często jest to na przykład stara harmonijka, albo rozmówki włoski. Przecież obiecywałeś sobie, że nauczysz się grać i wyjedziesz, żeby zrobić sobie zdjęcie przed Koloseum


Czytaj dalej→