,
X
zapisz się!

Zapisz się na newslettera gdzie dostaniesz od nas darmowe porady, o których nie zawsze piszę tutaj.

Ponad to dostaniesz jako jedna z pierwszych osób wiedzę, którą będę się dzielił za jakiś czas na blogu.


Sopralogic - jutro zaczyna się teraz

Dlaczego jeśli stracisz tę rzecz, możesz stracić sens życia?

Dlaczego harmonia w  życiu jest ważna?  Z harmonią w życiu jest jak z bieganiem na długie dystanse. Kiedy będziesz biegł nierówno.  Czyli na początku z całych sił żeby jak najszybciej dobiec do mety, zmęczysz się szybko i będziesz musiał zwolnić żeby odpocząć. Potem znowu i znowu. Taki bieg będzie dla Ciebie nieefektywny. Inaczej niż bieg jednostajny w jednym tempie. Kiedy robiąc długi dystans nie męczysz się i możesz wtedy przebiec naprawdę dużo kilometrów. 


Brak harmonii objawy:
 Czasem czujemy pustkę mimo tego, że mamy pracę, która nas satysfakcjonuje. W sprawach sercowych mamy równie dobrze wszystko poukładane. Finansowo stoimy na dobrym poziomie. Jednak dalej czujemy że coś jest nie tak. Tutaj z pomocą może przyjść rozmowa z samym sobą. Z tym wewnętrznym ja, który siedzi gdzieś w nas i mówi nam czego chce. Jednak często ignorujemy jego prośby i robimy tak jak nam radzą rodzice czy społeczeństwo. Wszystko po to by utrzymać się w jego normach.  Dlatego powinieneś/aś dać sobie czas na zrozumienie tego czego naprawdę oczekujesz od życia i od siebie. Gdy to zrozumiesz i będziesz dążyć do osiągnięcia tego nikt ani nic Cię nie będzie w stanie zatrzymać.

W mojej szkole na wejściu wisiało i pewnie dalej wisi hasło "Jeśli nie wiesz do jakiego zmierzasz portu, wiatry pomyślnie nie będą Ci wiały"- Seneka.
Za każdym razem wchodząc do szkoły gapiłem się na te hasło zastanawiając gdzie jest mój port. Czy w ogóle go znajdę. Ludzie często nie wiedzą co mają w życiu robić. Ja tez nie wiem. Większość ludzi nie wie co ma robić, a druga połowa nigdy nie będzie w 100% pewna że to co robią to jest właśnie to co będą robić do końca życia. Wszystko zostanie zweryfikowane z czasem . Możesz szukać swojej drogi poprzez codzienne rozmowy z samym sobą. Wystarczy 10 minut, kiedy skupisz się na tym co chciałbyś robić. Dobre pytana są takie, które same nakręca Cię do takiego myślenia:
"Co bym robił gdyby okazało się że za rok umrę?"
 "Co bym robił gdybym miał zapewnione dostatnie życie do śmierci?"

Jeśli interesuję cię rozwój i głębsze poznanie swojego wnętrza powinieneś/aś poczytać trochę na temat  swojej wyjątkowości. Dopóki nie zrozumiesz, że każdy z nas jest inny, nie uwolnisz się tak naprawdę z miejsca w, którym aktualnie jesteś. Z tego względu, że myślisz sobie "fajnie byłoby być ..." zamiast "fajnie że jestem jaki jestem, bo daję światu..." Każdy jest inny i każdy może dać od siebie inna wartość. Od Ciebie zależy tak jak prawie wszystko co zrobisz ze swoją wartością którą masz.
Przeczytaj tekst o sobie na
 http://explore11.pl/2017/07/11/niepowtarzalny-ty/ 
i pomyśl nad tym kim jesteś i co możesz dać światu. 

 

Sopralogic

Skomentuj