,
X
zapisz się!

Zapisz się na newslettera gdzie dostaniesz od nas darmowe porady, o których nie zawsze piszę tutaj.

Ponad to dostaniesz jako jedna z pierwszych osób wiedzę, którą będę się dzielił za jakiś czas na blogu.


Sopralogic - jutro zaczyna się teraz

Od czego zacząć osiągając swój cel.

Jest coś na co musisz mocno zwracać uwagę. Jedna rzecz bez, której nie osiągniemy naszego celu. Coś od czego zaczyna się każdy plan działania. Osiągnięcie  zadowalających efektów z jakiejkolwiek dziedziny życia. Nie ma uniwersalnego planu, jednak jest coś bez czego możesz być słaby albo urosnąć w siłę jeśli tylko głęboko wierzysz w działanie tej rzeczy


W jaki sposób podchodzisz do konkretnego problemu?  Jeśli chcesz coś osiągnąć co nie wydaję się łatwe. To podajesz się od razu?  Czy po chwili kiedy stwierdzisz, że w sumie tego nie potrzebujesz i idziesz na kompromis z samym sobą.

Potęga myśli jest tak duża, że wyleczy nasz z choroby. Pewnie słyszałeś o niemożliwych przypadkach ozdrowień. Ludzie po  ciężkich wypadkach zostają sparaliżowani i trafiają na wózek. Od lekarza dowiadują się, że już z niego nie wstaną. Rodzina składa Ci wyrazy współczucia i nikt nie wierzy w to, że kiedykolwiek będziesz zdrowy, Nikt oprócz Ciebie.

Henry Ford powiedział kiedyś "Jednym z największych odkryć, jakich dokonał człowiek, i jedną z największych dla niego niespodzianek jest uświadomienie sobie, że może on uczynić to, o czym ze strachem sądził, że jest dla niego niewykonalne. "

 Do pewnego typu ludzi nie dociera to co mówią do ich inni ludzie. tego Oni wiedzą, że pewnego dnia po wielu ćwiczeniach i rehabilitacji wstają z wózka, żeby przejść kilka metrów o własnych siłach. Wtedy dostają jeszcze większego kopa do osiągnięcia swojego celu, żeby zacząć funkcjonować jak zdrowi ludzie.

Potęga myśli jest ogromna jednak często o niej zapominamy. Kiedy chcemy coś osiągnąć, pojawiają się w naszej głowie myśli typu: To nie jest dla mnie, inni mogą się tym zająć ale nie ja. Kim ja jestem żeby coś takiego robić. Mnóstwo wymówek przez, które nie osiągamy tego na czym nam zależy. To wszystko sprawia, że żyjemy tak jak nie chcemy, a życie, o którym marzymy przecieka nam gdzieś przez palce.

"Jeśli jest coś, co możesz zrobić, albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i sława."

-Johann Wolfgang von Goethe

Trzeba pamiętać o bezmyślnym powtarzaniu regułek w stylu: Osiągnę wszystko! Jestem nie do pokonania! i temu podobne motywacyjne teksty, które stały się już przereklamowane.
Ponieważ one ani nie przynoszą zamierzonych rezultatów, ani sukcesu, którego chcemy osiągnąć. Myślenie o problemie czy o naszym celu musi być pozytywne ale trzymające się w granicach zdrowego rozsądku lub delikatnie wychodzące poza jego granice żeby zmusić się do wysiłku.
Bo kiedy wyjdziesz daleko poza jego granice to cel stanie się abstrakcją. Abstrakcyjne cele zostawimy na później, bo takie też są do osiągnięcia. Jednak to jest już wyższa szkoła jazdy. Najpierw musimy ogarnąć te zwykłe cele w miarę przyziemne.

 

Jeśli jakiś chcesz osiągnąć jakiś cel, to kiedy pojawia się negatywne myśli na jego temat. Postaraj się pomyśleć od razu dlaczego to robisz. Najlepiej kiedy znajdziesz sobie jedno wielkie "dlaczego". Wtedy kiedy pojawi się jakiś problem na twojej drodze, to Ty nie zrezygnujesz z realizacji. Przypomnisz sobie dlaczego robisz to wszystko i staniesz się znowu zmotywowany do osiągnięcia sukcesu takiego na jaki zasługujesz 

Sopralogic.

Skomentuj